II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego (7/04/2024)

II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego (7/04/2024)

II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego (7/04/2024)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

7 kwietnia 2024

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji zapraszam na nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia i Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 2. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 11.00 i 17.00. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Składane ofiary na tacę w tym dniu przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.
 3. We wtorek (II wtorek miesiąca) – Msza św. sprawowana w wielu intencjach bieżących przekazanych przed Mszą św.
 4. Próba chóru parafialnego – we wtorek o godz. 19.15, a próba scholii dziecięcej – w środę o 18.00.
 5. Nabożeństwa w naszym kościele:

– nowenna ku czci św. Rocha – we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00,

– nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 17.00,

– Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00,

– godzinki o św. Rochu – w niedzielę po sumie (po Mszy św. o godz. 11.30).

 1. W sobotę będzie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla naszej wspólnoty. Grupa dzieci przystąpi po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Nabożeństwo pokutne rozpocznie się o godz. 10.00. A w niedzielę o godz. 9.30 dzieci te będą miały poświęcone białe szaty – znak czystości serca, które założą na siebie w dniu I Komunii Świętej.
 2. W sobotę przypada 5. rocznica śmierci mojego poprzednika, ks. Marka Barlaka. Msza św. w jego intencji o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam do udziału w tej Mszy św. i osobistej modlitwy w intencji zmarłego proboszcza naszej parafii.
 3. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.
 4. W katedrze gnieźnieńskiej trwa sztafeta modlitewna w intencji powołań kapłańskich w naszej archidiecezji. W każdy czwartek kolejny dekanat przewodniczy wspólnej modlitwie w tej intencji. Nasz dekanat słupecki przewodniczy tej modlitwie 2 maja. W ramach wspólnego wyjazdu do Gniezna: zwiedzanie katedry, wspólny różaniec i Msza św. u grobu św. Wojciecha. Na zakończenie wspólna kolacja. Chętnych na wspólny wyjazd w tym dniu proszę o zgłaszanie bezpośrednio do mnie. Koszt wyjazdu (a właściwie posiłku) 30 zł.
 5. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionym czasie. W przyszłą niedzielę (II niedzielę miesiąca) zbiórka na cele remontowo-inwestycyjne.
 6. Poproszę o posprzątanie i wystrój kościoła mieszkańców Kochowa.
 7. Zachęcam do nabywania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”, w którym przeczytamy m.in. o Bożej sprawiedliwości, którą jest miłosierdzie, o kluczu rozumienia papieża Franciszka, o archaicznym języku kościelnym i o trudnościach w społecznej komunikacji.
 8. W dniach od 19 do 26 czerwca Parafia pw. Bł. Michała Kozala w Słupcy organizuje samolotową pielgrzymkę do Medjugorie (koszt 2200 zł). Zapisy i szczegółowe informacje dostępne są bezpośrednio u organizatora (lub pod nr 602-684-366).