IV Niedziela Adwentu (18/12/2022)

IV Niedziela Adwentu (18/12/2022)

IV Niedziela Adwentu (18/12/2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18 grudnia 2022

IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Trwa Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa.
 2. W celu dobrego przygotowania do spowiedzi, abyśmy nie ulegali schematom, przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone rachunki sumienia, które można zabrać ze sobą do domu, aby w ramach przygotowania z nich skorzystać.
 3. W ostatnim tygodniu adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne. W naszym kościele są one celebrowane codziennie o godz. 17.00.
 4. Spowiedź święta codziennie (od poniedziałku do piątku) od godz. 16.30 do 17.00, a w piątek dodatkowo od godz. 19.00.
 5. Nabożeństwa w naszym kościele:

– Godzinki o św. Rochu – w niedzielę po Sumie (czyli Mszy św. o 11.30),

– adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00.

 1. Wigilijne opłatki można nabyć od pana organisty. Złożone przy tej okazji ofiary służyć będą rozwojowi diakonii muzycznej.
 2. Diakonia charytatywna rozprowadza świece WDzPDz. Są one dostępne w zakrystii.
 3. W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Cały dzień ma jeszcze charakter adwentowy. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zadbajmy w naszych domach, wspólnotach rodzinnych o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.
 4. W naszym Domu Parafialnym wieczerza wigilijna rozpocznie się o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam samotnych, bezdomnych, ubogich do wspólnoty stołu, do przyjścia na plebanię, aby ten szczególny wieczór przeżyć razem z innymi, a nie w samotności. Proszę też o przekazanie zaproszenia zwłaszcza tym, którzy się krępują przyjść. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w przygotowanie tej wieczerzy poprzez przekazanie jakichś potraw, to z góry za okazaną serdeczność bardzo, bardzo mocno dziękuję.
 5. Zapraszam do udziału w Pasterce w naszej parafialnej świątyni, która sprawowana będzie o godz. 24.00. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Składka na tacę podczas pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Pozostałe Msze św. w Uroczystość Bożego Narodzenia, jak również w II dzień Narodzenia Pańskiego, będą sprawowane wg porządku niedzielnego.
 6. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.
 7. Zapraszam również (nie tylko dzieci) na wspólne kolędowanie w naszym kościele w II dzień Świąt o godz. 15.00.
 8. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy po Nowym Roku czyli 2 stycznia. Jeśli ktoś wie, że w tym okresie nie będzie w domu, może zgłosić się i umówić spotkanie w innym terminie np. teraz pomiędzy świętami a Nowym Rokiem.
 9. Przez okres wizyt duszpasterskich nie będzie Mszy św. o godz. 18.30.
 10. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek, a szczególnie za składkę na cele remontowo – inwestycyjne naszej parafii – zebraliśmy ponad 2.450 zł.
 11. W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszła śp. Zofia Łaszewska z Naprusewa (pogrzeb odbył się wczoraj). Pamiętajmy o zmarłej i jej rodzinie w naszych modlitwach.
 12. Zapowiedzi ważnych wydarzeń:

– koncert kolęd w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego (z zespołu Leszcze) w naszym kościele parafialnym 30 grudnia o godz. 18.30;

– II Bal Dobroczynny „Radość buduje” (cel: zakup samochodu dla Straży Pożarnej w Żytomierzu – w Ukrainie) 18 lutego w Agroturystyce „Zacisze” w Siennie.

Szczegółowe informacje na naszym funpage’u.

 1. Zachęcam do nabywania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”, w którym przeczytamy m.in. o świętach spędzanych z innymi (niekoniecznie wierzącymi), o wizycie kolędowej w naszych domach, o biblijnych obrazach Kościoła.