IX Niedziela Zwykła (3/06/2024)

IX Niedziela Zwykła (3/06/2024)

IX Niedziela Zwykła (3/06/2024)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 czerwca 2024

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. Dlatego wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na Świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie wieczorem wspólnie odprawiamy nabożeństwa ze śpiewem Litanii do Serca Bożego: od poniedziałku do piątku o godz. 17.45, a w sobotę i niedzielę o godz. 18.00..
 3. Trwamy w tak zwanej „oktawie” uroczystości Bożego Ciała. W tym okresie nabożeństwo czerwcowe połączone będzie z procesją dookoła kościoła. Dzisiaj wyjątkowo nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna zaraz po sumie (po Mszy Św. o godz. 11.30). Nie będzie nabożeństwa o godz. 18.00.
 4. Adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie – w czwartek od godz. 16.00.
 5. W czwartek po nabożeństwie i procesji poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek.
 6. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00. Nasze wieczorne nabożeństwo będzie miało wymiar szczególny. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy i do uczestnictwa we Mszy Świętej o godz. 17.00. Po Mszy Świętej nabożeństwo czerwcowe i ostatnia procesja eucharystyczna. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 8. W okresie wakacyjnym (od czerwca do sierpnia) sprawujemy dodatkową Mszę św. niedzielną w soboty o godz. 20.00.
 9. Pragnę również serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionym czasie. Za tydzień przypada II niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne.
 10. W minionym tygodniu do Domu Ojca odszedł śp. Szymon Kapela z Gostunia. Jego i wszystkich jego bliskich polecajmy Bożemu Miłosierdziu..
 11. Zachęcam do nabywania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”, w którym przeczytamy m.in. o tajemnicy Krwi Chrystusa, o kondycji dzisiejszej młodzieży i o zagubionej sztuce wychowania, o cudach i objawieniach w nauczaniu Kościoła, o próbach w naszym życiu.