Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (26/11/2023)

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (26/11/2023)

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (26/11/2023)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 listopada 2023

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W tym dniu na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa. Podczas Mszy Św. o godz. 11.30 zostaną przedstawieni kandydaci do sakramentu bierzmowania, którzy rozpoczynają cykl spotkań przygotowujących ich do tego ważnego wydarzenia. A po tej Mszy Świętej – wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W wtorek przypada 87. rocznica śmierci ks. Jana Elznerowicza, który był proboszczem naszej parafii w latach 1914 -1936. To on przyczynił się w dużej mierze do wybudowania naszej świątyni, w której się obecnie modlimy. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, a Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00.
 3. Próba chóru parafialnego we wtorek o godz. 19.15, a próba scholii dziecięcej – w środę o 18.00.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź w tym dniu od godz. 16.00.
 6. Do chorych przyjadę tradycyjnie w piątek od godz. 13.00. Proszę tradycyjnie o zgłaszanie chorych zainteresowanych wizytą pierwszopiątkową.
 7. W sobotę nabożeństwo wraz z modlitwą różańcową o godz. 9.30, a po nim, ok. godz. 10.00 Msza św. Po Mszy św. – wymiana tajemnic różańca dla członków I i II Róży Apostolstwa Żywego Różańca.
 8. Nabożeństwa w naszym kościele:

– nowenna do św. Rocha – we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00,

– nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 17.00,

– adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00,

– godzinki o św. Rochu – w niedzielę po sumie.

 1. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Ten szczególny w liturgii Kościoła czas rozpoczniemy uroczystymi nieszporami w sobotę o godz. 16.00. Podczas tej Liturgii Godzin zostanie zapalona pierwsza świeca adwentowego wieńca. Roraty w naszym kościele od przyszłego poniedziałku (4 grudnia) codziennie o godz. 17.00, a w soboty o godz. 10.00. Adwentowy Dzień Skupienia będzie miał miejsce w III niedzielę adwentu (17 grudnia), a spowiedź adwentowa – w poniedziałek 18 grudnia.
 2. W I niedzielę adwentu zostaną poświęcone wigilijne opłatki, które będzie można nabyć od pana organisty po Mszy św. w niedziele i w dni powszednie. Złożone przy tej okazji ofiary służyć będą rozwojowi diakonii muzycznej. Nikt z parafii nie będzie chodził po domach z opłatkami, dlatego bardzo prosimy o wzmożoną ostrożność w przypadku, gdyby takie osoby pojawiły się na terenie naszej parafii.
 3. Diakonia charytatywna w każdą niedzielę (poczynając od II Niedzieli Adwentu) po Mszach św. rozprowadzać będzie świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Będą one dostępne również w zakrystii.
 4. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek.
 5. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła mieszkańcom Gostunia – wieś i pola.
 6. W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. Radosław Prorok z Sienna. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00. Jego i jego bliskich polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
 7. Zachęcam do nabywania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”, w którym przeczytamy m.in. o Królestwie Jezusa Chrystusa, o naszych podświadomych tęsknotach za magią, o chrzcie dla osób po zmianie płci oraz wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem o synodalności. Tradycyjnie załączony jest dodatek modlitewny na miesiąc grudzień „5 minut z Bogiem”.