Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15/08/2021)

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15/08/2021)

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15/08/2021)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15 sierpnia 2021

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

 1. Dekret Księdza Prymasa.
 2. Wg obowiązujących przepisów limit uczestników liturgii w naszym kościele wynosi 225 osób. Do tego limitu nie wlicza się osób zaszczepionych. Jest to spora różnica w porównaniu z sytuacją poprzednią. Tym bardziej bardzo proszę o przestrzeganie obowiązku zasłonięcia nosa i ust maseczką! Jeśli chodzi o przyjmowanie Komunii św. – nadal zachęcamy i prosimy o przyjmowanie Jej na rękę. Zachęcam do dezynfekowania dłoni przy wejściu i wyjściu z kościoła oraz podczas podchodzenia do Komunii św.
 3. W zależności od jakości łącza internetowego staramy się transmitować nasze Msze święte i nabożeństwa przez internet.
 4. Składam serdeczne podziękowania za składkę na cele remontowo-budowlane, przekazaną w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy prawie 3150 zł. „Bóg zapłać!”
 5. Zostały już ukończone prace konserwatorsko-restauratorskie przy obrazie św. Rocha, który został już zawieszony w naszym kościele parafialnym, abyśmy tutaj mogli prosić go o szczególne wstawiennictwo. Przy nim umieszczane będą wota, które składają wdzięczni za pomoc czciciele św. Rocha. Przy tej okazji dokonaliśmy kilku zmian w kościele, których uzasadnienie zostało przedstawione w informacji na naszej stronie internetowej. Nasze prezbiterium zostało doposażone w mosiężny pulpit pod mszał na ołtarz. Czekamy jeszcze na pulpit na miejsce przewodniczenia. Koszt obu tych elementów wynosi 15 tys. zł.
 6. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Świadectwo swojej abstynencji (okresowej lub na całe życie) można zapisać w Księdze Abstynencji wyłożonej na ołtarzu bocznym Św. Rocha. Każdy wpis jest umocnieniem dla osób uzależnionych i tych, którzy podejmują trud życia w trzeźwości.
 7. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Rocha. Po Mszy św. o godz. 17.00 wspólnie zaśpiewamy Godzinki ku czci św. Rocha.
 8. Nabożeństwa w naszym kościele:

– Godzinki o św. Rochu – w niedzielę po Sumie (czyli Mszy św. o 11.30),

– Nowenna do św. Rocha – we wtorek po Mszy św. o 17.00,

– Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o 17.00,

– Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00.

 1. W czwartek przypada 19. dzień miesiąca. Zgodnie z naszą tradycją Msza św. wotywna o św. Józefie o godz. 17.00.
 2. Próba naszego parafialnego chóru „Chorus Sancti Rocci” – w piątek o godz. 20.15.
 3. Za tydzień przeżywać będziemy tradycyjny odpust ku czci św. Rocha, patrona kościoła na cmentarzu. Uroczystości odpustowe rozpoczną się w sobotę 21 sierpnia Mszą św. dla chorych (godz. 10.00). Bardzo proszę o pomoc dla osób chorych i starszych, aby mogły spokojnie dotrzeć na tę Mszę św. do kościoła. Po tej Mszy św. – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Później Różaniec (12.00), Godzina Miłosierdzia (15.00), Godzinki o św. Rochu (16.30) i Nieszpory (19.00). Zakończenie adoracji o godz. 20.00. Błogosławieństwo zwierząt domowych w sobotę o godz. 16.00 wokół kościoła parafialnego. Sumie odpustowej – w niedzielę o godz. 12.00 – przewodniczyć będzie ks. Tomasz Chlebowski. Sumę poprzedzi powitanie pielgrzymów (11.00) i wspólny przemarsz z kościoła parafialnego na cmentarz (11.45). W ciągu całego dnia (w niedzielę od godz. 8.30) będzie miała miejsce loteria, której zakończenie – losowanie nagród głównych – odbędzie się o godz. 16.30. Zakończenie uroczystości odpustowych w niedzielę o godz. 17.00 uroczystymi nieszporami. Dokładny program podany jest na naszym fanpage’u i na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy!
 4. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
 5. Bardzo dziękuję za pomoc w sprzątaniu i wystroju kościoła parafianom z Kosewa z ul. Lipnickiej i Słupeckiej. O pomoc na przyszły tydzień poproszę mieszkańców Lipnicy i Tomiszewa.
 6. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. Daniel Kaniasty z Naprusewa. Jego pogrzeb odbędzie się w II połowie tego tygodnia. Jego i wszystkich naszych bliskich zmarłych, a także bliskich zmarłego pogrążonych w żałobie polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
 7. Zachęcam do nabywania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Przeczytamy w nim m.in. o Maryi jako wzorze świętości, o głodzie i dzieleniu się z innymi, o przebaczeniu w ujęciu Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego, o podejmowaniu decyzji i rozeznaniu duchowym, o szczepionkach.
 8. Dostępne są z tyłu kościoła książeczki „Dwie beatyfikacje”, które mają nam pomóc w przegotowaniu do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i siostry Elżbiety Róży Czackiej. Cena książeczki – 6 zł.