Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (31/03/2024)

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (31/03/2024)

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (31/03/2024)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

31 marca 2024

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA, bo chyba dzisiaj całe stworzenie śpiewa na chwałę Pana owo radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

I od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazuję najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

  1. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Składka z tego drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i szkół w naszym kraju. Mimo iż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, starajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie „CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!” i przez dni oktawy nim się pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejne dni przybyć na Eucharystię: w dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia „Chwała na wysokości Bogu” i w modlitwie eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.
  2. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość o pokarmów mięsnych.
  3. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, za przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Szczególnie dziękuję diakoniom Słowa, liturgicznej, muzycznej i piękna oraz wspólnocie Skandal Krzyża, a także druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosewie. Niech Wam wszystkim Dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  4. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej (adoracja Najświętszego Sakramentu o 16.00), w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, w sobotę – na różaniec o godz. 9.30 i Mszę świętą o 10.00.
  5. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji zapraszam na Godzinę Miłosierdzia i Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  6. W Oktawie Wielkiej Nocy skupiamy się na wydarzeniach związanych ze Zmartwychwstaniem Chrystusa. Dlatego rezygnujemy z wszystkich dodatkowych nabożeństw.
  7. W katedrze gnieźnieńskiej trwa sztafeta modlitewna w intencji powołań kapłańskich w naszej archidiecezji. W każdy czwartek kolejny dekanat przewodniczy wspólnej modlitwie w tej intencji. Nasz dekanat słupecki przewodniczy tej modlitwie 2 maja. W ramach wspólnego wyjazdu: zwiedzanie katedry, wspólny różaniec i Msza św. u grobu św. Wojciecha. Na zakończenie wspólna kolacja. Chętnych na wspólny wyjazd w tym dniu proszę o zgłaszanie bezpośrednio do mnie. Koszt wyjazdu (a właściwie posiłku) 30 zł.
  8. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionym czasie na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego oraz za dary na nasz stół wielkanocny. „Bóg zapłać!”
  9. Zachęcam do nabywania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”, w którym przeczytamy m.in. o wolności, o wewnętrznym pokoju, o radości, o zaufaniu i odpuszczaniu. Do numeru dołączony jest dodatek modlitewny „5 minut z Bogiem” na miesiąc kwiecień.