X Niedziela Zwykła

X Niedziela Zwykła

X Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

9 czerwca 2024

X NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata.
  2. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego wieczoru wspólnie odmawiamy Litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach: od poniedziałku do piątku o godz. 17.45, a w sobotę i niedzielę o godz. 18.00.
  3. We wtorek (II wtorek miesiąca) – Msza św. nowennowa sprawowana w wielu intencjach bieżących przekazanych przed Mszą św.
  4. Adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie – w czwartek od godz. 16.00.
  5. W czwartek 13 czerwca oddamy szczególną cześć Matce Bożej z Fatimy. W tym dniu o godz. 18.30 odprawiona zostanie Msza Święta ku czci Matki Bożej, a po Mszy Świętej udamy się w procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej i podczas procesji odmawiać będziemy różaniec.
  6. W przyszłą niedzielę przypada 42 rocznica śmierci ks. Ksawerego Gołębiewskiego. Msza Święta w jego intencji o godz. 11.30. Pamiętajmy o naszym proboszczu także w naszych osobistych modlitwach.
  7. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionym czasie, a szczególnie za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele remontowo-inwestycyjne.
  8. W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszła śp. Marianna Burzawa z Mieczownicy. Naszą siostrę i wszystkich naszych bliskich zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
  9. Zachęcam do nabywania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”, w którym przeczytamy m.in. o kwestii obrony krzyża, o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa, o relacjach Watykanu z Chinami.