XVII Niedziela Zwykła (24/07/2022)

XVII Niedziela Zwykła (24/07/2022)

XVII Niedziela Zwykła (24/07/2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 lipca 2022

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Ksiądz proboszcz nadal przebywa w szpitalu. Nieznany jest termin jego powrotu. Jednocześnie Ksiądz Proboszcz wszystkich serdecznie pozdrawia i dziękuje za modlitwy w jego intencji.
 2. W związku z pobytem Księdza Proboszcza w szpitalu biuro parafialne w tym tygodniu będzie jeszcze nieczynne. Msze św. w dni powszednie wg planu intencji (zasadniczo nie ma Mszy św. o godz. 18.30).
 3. Dzisiaj obchodzony jest po raz drugi Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  Stolica Apostolska udzieliła odpustu zupełnego osobom, które w różny dostępny sposób wezmą udział w tym święcie. Odpust zupełny mogą uzyskać także wierni, którzy poświęcą odpowiednią ilość czasu, aby odwiedzić, osobiście lub wirtualnie, za pośrednictwem mediów, swoich starszych braci i siostry w potrzebie lub w trudnej sytuacji (np. chorych, opuszczonych, niepełnosprawnych).
 4. Również dzisiaj po każdej Mszy św., z okazji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa, święcenie samochodów i wszelkich pojazdów.
 5. We wtorek przypada 22. rocznica śmierci ks. Stanisława Bazeli, naszego wieloletniego proboszcza. Msza św. w intencji naszego pasterza o godz. 17.00.
 6. Nabożeństwa w naszym kościele:

– Godzinki o św. Rochu – w niedzielę po Sumie (czyli po Mszy św. o 11.30),

– nowenna ku czci św. Rocha – we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00,

– nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 17.00,

– adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00.

 1. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek.
 2. W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszli: śp. Jacek Karnafel z Sienna, śp. Eugeniusz Wiatrowski z Naprusewa (pogrzeby odbyły się w sobotę) i śp. Ewa Połeć z Kosewa (pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00).
 3. Ponawiam apel do osób, które miałyby możliwość wynajęcia mieszkania dla rodzin ukraińskich o kontakt ze mną, aby te rodziny mogły godnie żyć pośród nas (nie na salach sportowych). Przypominam też o trwającej zbiórce darów na potrzeby Ukrainy.
 4. Zachęcam do nabywania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.