XVIII Niedziela Zwykła (1/08/2021)

XVIII Niedziela Zwykła (1/08/2021)

XVIII Niedziela Zwykła (1/08/2021)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 sierpnia 2021

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Wg obowiązujących przepisów limit uczestników liturgii w naszym kościele wynosi 225 osób. Do tego limitu nie wlicza się osób zaszczepionych. Jest to spora różnica w porównaniu z sytuacją poprzednią. Tym bardziej bardzo proszę o przestrzeganie obowiązku zasłonięcia nosa i ust maseczką! Jeśli chodzi o przyjmowanie Komunii św. – nadal zachęcamy i prosimy o przyjmowanie Jej na rękę. Zachęcam do dezynfekowania dłoni przy wejściu i wyjściu z kościoła oraz podczas podchodzenia do Komunii św.
 2. W zależności od jakości łącza internetowego staramy się transmitować nasze Msze święte i nabożeństwa przez internet.
 3. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 920,00 zł na pomoc dla powodzian w Polsce i innych krajach Europy. Kwota ta została przekazana do Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Za złożone ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać!”
 4. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich.
 5. Rozpoczynamy sierpień. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe. Świadectwo swojej abstynencji (okresowej lub na całe życie) można zapisać w Księdze Abstynencji wyłożonej na ołtarzu bocznym Miłosierdzia Bożego. Każdy wpis jest umocnieniem dla osób uzależnionych i tych, którzy podejmują trud życia w trzeźwości.
 6. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 7. Nabożeństwa w naszym kościele:

– Godzinki o św. Rochu – w niedzielę po Sumie (czyli Mszy św. o 11.30),

– Nowenna do św. Rocha – we wtorek po Mszy św. o 17.00,

– Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o 17.00,

– Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 2. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Kapłani oczekiwać na nas będą w konfesjonałach od godz. 16.00.
 3. Do chorych przyjadę w piątek od godz. 9.00. Proszę tradycyjnie o zgłaszanie chorych zainteresowanych wizytą pierwszopiątkową.
 4. W sobotę nabożeństwo wraz z modlitwą różańcową o godz. 9.30, a po nim, ok. godz. 10.00 Msza św. ku czci MB Jasnogórskiej. Po Mszy św. – wymiana tajemnic różańca dla członków I i II Róży Apostolstwa Żywego Różańca.
 5. Próba naszego parafialnego chóru „Chorus Sancti Rocci” – w piątek o godz. 20.15.
 6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
 7. Bardzo dziękuję za pomoc w sprzątaniu i wystroju kościoła parafianom z Gostunia wsi i pól. O pomoc na przyszły tydzień poproszę mieszkańców Kosewa z ul. Jeziornej.
 8. Zachęcam do nabywania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Przeczytamy w nim m.in. o istocie posoborowej odnowy liturgii i o sporze wokół nadzwyczajnej (trydenckiej) formy sprawowania Eucharystii, o znaczeniu modlitwy w procesie rozeznawania, o męstwie Sługi Bożego Prymasa Wyszyńskiego i o roli szczepień w oswajaniu koronawirusa.
 9. Apel władz województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego dotyczący udziału w szczepieniach przeciw Covid-19.