XVIII Niedziela Zwykła (31/07/2022)

XVIII Niedziela Zwykła (31/07/2022)

XVIII Niedziela Zwykła (31/07/2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

31 lipca 2022

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Na początku bardzo dziękuję za modlitwę w mojej intencji podczas mojego pobytu w szpitalu i obecnej rekonwalescencji. Choć w zmniejszonym zakresie, mogę już posługiwać w parafii. Dlatego też Msze św. w tygodniu sprawowane będą wg ustalonego porządku: w poniedziałek o godz. 17.00; od wtorku do piątku o godz. 17.00 i 18.30; w sobotę o 17.00 i 20.00 oraz w I sobotę miesiąca o 10.00.
 2. Rozpoczynamy sierpień. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe. Świadectwo swojej abstynencji (okresowej lub na całe życie) można zapisać w Księdze Abstynencji wyłożonej na ołtarzu bocznym św. Walentego. Każdy wpis jest umocnieniem dla osób uzależnionych i tych, którzy podejmują trud życia w trzeźwości. W tym czasie możemy też naszą abstynencję ofiarować w intencji ustania wojny w Ukrainie.
 3. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
 4. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
 5. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 16.00.
 6. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna o godz. 17.00. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta od godz. 16.30.
 7. Ze względu na mój obecny stan zdrowia w tym miesiącu nie będę odwiedzał chorych, za co gorąco przepraszam.
 8. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Msza Święta tego dnia o godz. 10.00. Przed nią o godz. 9.30 – z racji I soboty miesiąca – wspólna modlitwa różańcowa.
 9. Nabożeństwa w naszym kościele:

– Godzinki o św. Rochu – w niedzielę po Sumie (czyli po Mszy św. o 11.30),

– nowenna ku czci św. Rocha – we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00,

– nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 17.00.

 1. Próba chóru parafialnego – we wtorek o godz. 20.30.
 2. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek.
 3. W minionym tygodniu do Domu Ojca odszedł śp. Józef Stawiszyński z Giewartowa (pogrzeb odbył się w sobotę). Jego i wszystkich naszych bliskich zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
 4. Zachęcam do nabywania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”, w którym przeczytamy m.in. o istocie troski o trzeźwość w miesiącu sierpniu, o pielgrzymowaniu do grobu św. Jakuba, próby podsumowania I etapu synodu, o tym jak walczyć z naszą skłonnością do narzekania. Do numeru dołączony jest dodatek modlitewny na miesiąc sierpień „5 minut z Bogiem”.