XXIV Niedziela Zwykła (11/09/2022)

XXIV Niedziela Zwykła (11/09/2022)

XXIV Niedziela Zwykła (11/09/2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 września 2022

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś przypada początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.
 2. Dzisiaj przypada także kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku, a w sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Niech te dramatyczne rocznice przypominają nam nie tylko o modlitwie za ofiary tych napaści, ale przede wszystkim o potrzebie modlitwy o pokój oraz ustanie wojen i konfliktów na całym świecie.
 3. Na prośbę Rady Konferencji Episkopatów Europy, dnia 14 września (czyli w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego) obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę. Celem tego dnia jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość dla Ukraińców, okazanie solidarności z ciepiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie. W tym dniu w naszej parafii będziemy sprawować Mszę św. w intencji Ukrainy o godz. 17.00, którą rozpocznie nabożeństwo adoracji Krzyża Świętego. Po Mszy Świętej (ok. godz. 18.00) zapraszamy parafian (zwłaszcza zaangażowanych w pomoc dla Ukrainy) oraz wszystkich Ukraińców mieszkających wśród nas na wspólne spotkanie przy kawie. Prosimy też o przekazanie tego zaproszenia wszystkim znajomym, sąsiadom – naszym ukraińskim siostrom i braciom.
 4. Nabożeństwa w naszym kościele:

– Godzinki o św. Rochu – w niedzielę po Sumie (czyli po Mszy św. o 11.30),

– nowenna ku czci św. Rocha – we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00,

– adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie – w czwartek od godz. 16.00.

 1. Próba chóru parafialnego – we wtorek o godz. 20.30.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – piątek, godz. 19.00.
 3. W biurze parafialnym jest już dostępny kalendarz z intencjami na 2023 rok. Rezerwacji na przyszły rok można dokonywać tylko w biurze parafialnym (w poniedziałki od 18.00 do 20.00 i w środy od 15.00 do 16.30).
 4. Odpust parafialny Podwyższenia Krzyża Świętego połączony z dożynkami przeżywać będziemy w przyszłą w niedzielę (18 września) o godz. 11.30. Zapraszamy delegacje z poszczególnych wiosek do przyniesienia wieńców żniwnych i chleba, którym podzielimy się po zakończonej Mszy św.
 5. W tym dniu również rozpocznie się IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Błogosławić Mnie będą wszystkie narody”, na który złoży się 6 koncertów w każdą kolejną niedzielę o godz. 15.00. Podczas I koncertu usłyszymy organistę Marco Brescia (Brazylia/Włochy) oraz Męski Kameralny Zespół Śpiewu Cerkiewnego PARTES z Poznania (dyr. Michał Łaszewicz). Program wszystkich koncertów jest dostępny w gablocie, na naszym fanpage’u i na naszej stronie internetowej.
 6. Przypominam, że w dniu 29 września (popołudniu) przybędzie do naszej parafii znak obecności NMP, którym jest kopia ikony jasnogórskiej. Czuwanie przy tej ikonie potrwa 24 godziny i zakończy się popołudniu 30 września. Nawiedzenie poprzedzi czas rekolekcji maryjnych od niedzieli 25 września do środy 28 września. Bardzo proszę o zarezerwowanie sobie czasu w tych dniach, także na przygotowanie się do owocnego przeżycia tego wydarzenia – spotkania. Prozę też pomyśleć już o wystroju domów i ulic na to szczególne święto. Plan całego wydarzenia zostanie opublikowany na naszej stronie w najbliższych dniach.
 7. Bardzo proszę o troskę o wystrój i posprzątanie kościoła na przyszłą niedzielę mieszkańców Gostunia nad szosą.
 8. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek, a szczególnie za dzisiejszą składkę na cele remontowo-inwestycyjne. Pragniemy zmodernizować oświetlenie w naszym kościele. I etap (system zarządzania oświetleniem) kosztować będzie ok. 8 tysięcy zł. Czekają nas też prace przy ołtarzy św. Walentego i sygnaturce kościoła św. Rocha, gdzie część kosztów pokryjemy z otrzymanych dotacji.
 9. W niedzielę 25 września zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie 5-miesięcznego Tymusia. Operacja na serduszku tego dziecka może kosztować 1,5 miliona zł i będzie mogła być wykonana dopiero wtedy, gdy kwota ta zostanie uzbierana. Bardzo proszę o włączenie się w tę zbiórkę.
 10. W sobotę 17 września we Wrześni odbędzie się diecezjalne spotkanie młodych z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki. Spotkanie poprowadzi tegoroczny duszpasterz lednicki o. Tomasz Nowak OP, zagra MATE.O, a młodym towarzyszyć będą relikwie bł. Carlo Acutisa, które niebawem rozpoczną pielgrzymkę po Polsce. Dekanalny wyjazd: z parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy o godz. 10.50; powrót ok. 21.00. Wyjazd jest bezpłatny.
 11. Zachęcam do nabywania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”, w którym przeczytamy m.in. o negatywnych skutkach nadmiernej inwazji elektroniki na życie dziecka, o sekularyzacji jako szansie dla Kościoła, o syntezach synodalnych ze świata, o realnych zagrożeniach polityki dla życia społecznego, o traumie po samobójczej śmierci kogoś bliskiego.