XXIV Niedziela Zwykła (12/09/2021)

XXIV Niedziela Zwykła (12/09/2021)

XXIV Niedziela Zwykła (12/09/2021)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 września 2021

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Wg obowiązujących przepisów limit uczestników liturgii w naszym kościele wynosi 225 osób. Do tego limitu nie wlicza się osób zaszczepionych. Jest to spora różnica w porównaniu z sytuacją poprzednią. Tym bardziej bardzo proszę o przestrzeganie obowiązku zasłonięcia nosa i ust maseczką! Jeśli chodzi o przyjmowanie Komunii św. – nadal zachęcamy i prosimy o przyjmowanie Jej na rękę. Zachęcam do dezynfekowania dłoni przy wejściu i wyjściu z kościoła oraz podczas podchodzenia do Komunii św.
 2. W zależności od jakości łącza internetowego staramy się transmitować nasze Msze święte i nabożeństwa przez internet.
 3. W minioną niedzielę w ramach dnia solidarności z Afganistanem – zebraliśmy 715,00 zł. Kwota ta została przekazana na konto Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
 4. „Bóg zapłać!” za dzisiejszą zbiórkę na cele inwestycyjne. W znacznej części zakończyliśmy prace przy ołtarzu głównym (pozostały elementy snycerskie i drzwi), w najbliższych dniach dowieziony zostanie mosiężny pulpit na miejsce przewodniczenia. Mamy nowe neogotyckie lichtarze z XIX wieku na ołtarzu św. Rocha. Dobiegają końca prace przy figurach św. Piotra i Pawła. W tym tygodniu rozpoczęliśmy prace renowacyjne przy ołtarzu św. Walentego. We wrześniu ruszą też prace przy ścianie szczytowej kościoła św. Rocha. Wszystko to możliwe jest dzięki Waszym ofiarom i pozyskanym dotacjom. Jeszcze raz ogromnie dziękuję.
 5. W miniony czwartek miała miejsce wizytacja Księdza Prymasa w naszej parafii. Wdzięczni za obecność naszego Pasterza pragniemy nadal pogłębiać wymiar naszego duszpasterstwa (podejmując kolejne wyzwania) i przyczyniać się do zachowania dziedzictwa naszych ojców poprzez przywracanie blasku naszej świątyni. Wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniach z Księdzem Prymasem składam serdeczne podziękowania.
 6. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.
 7. Nabożeństwa w naszym kościele:

– Godzinki o św. Rochu – w niedzielę po Sumie (czyli Mszy św. o 11.30),

– Nowenna do św. Rocha – we wtorek po Mszy św. o 17.00,

– Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o 17.00,

– adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00.

 1. Wszystkie dzieci z rodzicami zapraszamy w każdą niedzielę na godz. 9.30, gdzie sprawowana jest Msza św. z udziałem dzieci (i ze specjalnymi konkursami).
 2. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

– diakonia Słowa – w poniedziałek o godz. 18.30;

– próba naszego parafialnego chóru „Chorus Sancti Rocci” – we wtorek o godz. 19.30;

– spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych – w środę o godz. 17.45;

– próba scholii dziecięco-młodzieżowej – w czwartek o godz. 17.30;

– spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – w piątek o godz. 17.45.

 1. W przyszłą niedzielę (19 września) – nasz odpust parafialny Podwyższenia Krzyża Świętego połączony z dożynkami. Bardzo proszę o przygotowanie wieńców żniwnych, koszy z owocami pól i ogrodów oraz chlebów, którymi będziemy mogli się wspólnie podzielić. Msza św. odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem o. Stanisława Jaromiego OFMConv (ur. 1963, franciszkanin konwentualny, doktor filozofii, absolwent teologii i ochrony środowiska; od lat zaangażowany w chrześcijańską edukację ekologiczną; wieloletni delegat zakonu ds. sprawiedliwości, pokoju i ochrony stworzenia, przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu (REFA) i szef portalu chrześcijańskich ekologów www.swietostworzenia.pl; pracował duszpastersko w Czechach oraz w międzynarodowych ośrodkach franciszkanów w Asyżu, Rzymie i Krakowie; od 2016 r. mieszka w Radomsku).
 2. Także 19 września (w niedzielę) o godz. 15.00 rozpoczniemy VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, który potrwa przez 6 kolejnych niedziel. W czasie I koncertu usłyszymy przy organach pana Piotra Rojka z Wrocławia oraz zespół „Ensamble del Passato” z Poznania. Szczegółowy program tego koncertu, jak i kolejnych muzycznych spotkań będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej.
 3. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
 4. Zachęcam do nabywania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Przeczytamy w nim m.in. o przyjaźni i więziach kard Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, o sytuacji dzieci niewidomych, o bł. Edmundzie Bojanowskim, o trudnościach emocjonalnych nastolatków.