XXIX Niedziela Zwykła (22/10/2023)

XXIX Niedziela Zwykła (22/10/2023)

XXIX Niedziela Zwykła (22/10/2023)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22 października 2023

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj obchodzimy 97. Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Jest to święto Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła. Dzień ten w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny.
 2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30 (po wieczornej Mszy św.), a w niedzielę o 18.30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszam, aby modlić się na różańcu w domu.
 3. Dzisiaj kończymy X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Błogosławić Mnie będą wszystkie narody. Dzisiaj o godz. 15.00 podczas VI, ostatniego już koncertu, wystąpią Jean-Pierre Lecaudey z Francji przy organach oraz Marzec Music Crew z instrumentami smyczkowymi. Program koncertu jest dostępny w gablocie, na naszym fanpage’u i na naszej stronie internetowej, a także wyłożony z tyłu kościoła.
 4. Nabożeństwa w naszym kościele:

– adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie – w czwartek od godz. 16.00,

– Godzinki o św. Rochu – w niedzielę po Sumie (czyli po Mszy św. o 11.30).

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

– próba scholii dziecięcej – środa godz. 18.00.

 1. W środę, ze względu na posiedzenie Rady Pedagogicznej w naszej szkole, nie będzie czynne Biuro Parafialne.
 2. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek, a szczególnie za ubiegłotygodniową zbiórkę na stypendia dla dzieci i młodzieży „Fundacji Nowego Tysiąclecia” – zebraliśmy 780 zł.
 3. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła mieszkańcom Naprusewa od jeziora do szosy (strona lewa).
 4. W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszli śp. Henryk Witt pochodzący z Lipnicy (pogrzeb we wtorek o 13.00) oraz śp. Halina Witkowska z Gostunia (pogrzeb we wtorek godz. 11.00). Pamiętajmy o zmarłych i ich rodzinach także w naszych osobistych modlitwach.
 5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych i troski o miejsca ich pochowania. Wraz z młodzieżą w sobotę 28 października podejmiemy porządkowanie zapomnianych miejsc pochówku na terenie naszej parafii. Gdyby były osoby dorosłe zainteresowane wsparciem naszych działań (pomoc w karczowaniu tych miejsc, ustawienie powywracanych nagrobków itp.) to będę ogromnie wdzięczny za okazaną pomoc.
 6. Za tydzień w środę będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę – oprócz sumy o 11.30. Msza Święta w intencji zmarłych zostanie odprawiona na naszym cmentarzu o godz. 12.00. Poprzedzona ona zostanie procesją ze stacjami przy grobach, która rozpocznie się o godz. 11.30 przy głównej bramie cmentarza. Podczas Mszy św. na cmentarzu – jak co roku – będą zbierane środki na utrzymanie naszego Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego.
 7. Z tyłu kościoła wyłożone są formularze na wypominki jednorazowe (od 2 do 7 listopada) i całoroczne.
 8. Zachęcam do nabywania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”, w którym przeczytamy m.in. o manipulacji w internecie, o konsternacji wobec Synodu, o pogarszających się relacjach polsko-niemieckich.