XXV Niedziela Zwykła (24/09/2023)

XXV Niedziela Zwykła (24/09/2023)

XXV Niedziela Zwykła (24/09/2023)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 września 2023

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj w Kościele Powszechnym obchodzony jest 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy pod hasłem „Wolni, aby wybrać: migrować czy pozostać”. Zachęcam do zapoznania się z orędziem Ojca Świętego Franciszka oraz do modlitwy w intencji tych, którzy muszą podejmować takie trudne wybory, jak i tych którzy mają możliwość pomóc ludziom uciekającym z terenów dotkniętych wojnami i kryzysami.
  2. W piątek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu.
  3. W tym dniu o godz. 16.30 w parafii pw. Bł. Michała Kozala w Słupcy odbędzie się uroczyste wprowadzenie kopii figury Świętego Michała Archanioła z Góry Gargano, a o godz. 17.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Kowalczyka Prymasa Seniora. Szczegółowy program został wywieszony w gablocie.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30 (po wieczornej Mszy św.), a w niedzielę o 18.30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu. W tym dniu (w niedzielę) podczas Mszy Świętej o godz. 9.30 poświęcone zostaną różańce dzieci I-komunijnych.
  5. W naszej parafii ma miejsce X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Błogosławić Mnie będą wszystkie narody”, na który składa się 6 koncertów w każdą kolejną niedzielę o godz. 15.00. Podczas II koncertu usłyszymy prof. Radosława Marca, grającego na naszych organach, oraz – w części kameralnej – zespół Ex Tempore (instrumenty: organy, skrzypce elektryczne, klarnet). Natomiast za tydzień, podczas III koncertu, wystąpi prof. Mateusz Rzewuski przy organach oraz Giorgio Matteoli z Włoch grający na fletach prostych. Program wszystkich koncertów jest dostępny w gablocie, na naszym fanpage’u i na naszej stronie internetowej, a także wyłożony z tyłu kościoła.
  6. Nabożeństwa w naszym kościele:

– nowenna do św. Rocha – we wtorek po Mszy św. o 17.00,

– nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o 17.00,

– adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie – w czwartek od godz. 16.00,

– Godzinki o św. Rochu – w niedzielę po Sumie (czyli po Mszy św. o 11.30).

  1. Próba Chóru Parafialnego – we wtorek o godz. 19.15.
  2. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek. W ubiegłą niedzielę podczas sumy odpustowej zebraliśmy prawie 1000 zł.
  3. W Kazimierzu Biskupim w klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny 2 października o godz. 18.00 rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary. Warto skorzystać z tej oferty lepszego zrozumienia i przeżywania swojej wiary.
  4. Zachęcam do nabywania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”, w którym przeczytamy m.in. o kolejnej zagranicznej wizycie papieża Franciszka do Marsylii, o wikariuszach w parafii, o geniuszu kobiety – w wywiadzie z kard. Nominatem Grzegorzem Rysiem, o spotkaniu niezmiennej nauki Kościoła ze zmieniającym się światem. Do numeru dołączony został dodatek modlitewny „5 minut z Bogiem” na miesiąc październik.