XXVI Niedziela Zwykła (1/10/2023)

XXVI Niedziela Zwykła (1/10/2023)

XXVI Niedziela Zwykła (1/10/2023)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 października 2023

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30 (po wieczornej Mszy św.), a w niedzielę o 18.30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszam, aby modlić się na różańcu w domu.
 2. W środę rozpoczyna się XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Gorąco proszę o modlitewne towarzyszenie temu wydarzeniu i otwarcie na wnioski prac tego Synodu.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 16.00;

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00 (w łączności z nabożeństwem różańcowym); spowiedź święta od godz. 16.00;

– chorych odwiedzę w piątek od godz. 13.00;

– w sobotę nabożeństwo różańcowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 9.30, a o godz. 10.00 Msza Święta ku czci Matki Bożej; po Mszy św. wymiana tajemnic dla członków Apostolstwa Żywego Różańca.

 1. W naszej parafii ma miejsce X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Błogosławić Mnie będą wszystkie narody”, na który składa się 6 koncertów w każdą kolejną niedzielę o godz. 15.00. Podczas III koncertu wystąpi prof. Mateusz Rzewuski przy organach oraz Giorgio Matteoli z Włoch grający na fletach prostych. Natomiast za tydzień, podczas IV koncertu, usłyszymy organistę z Włoch Giovannimaria Perrucci oraz – w części kameralnej – zespół Tubicinatores Gedanenses grający na trąbkach. Program wszystkich koncertów jest dostępny w gablocie, na naszym fanpage’u i na naszej stronie internetowej, a także wyłożony z tyłu kościoła.
 2. Nabożeństwa w naszym kościele:

– adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie – w czwartek od godz. 16.00,

– Godzinki o św. Rochu – w niedzielę po Sumie (czyli po Mszy św. o 11.30).

 1. Próba Chóru Parafialnego – we wtorek o godz. 19.15.
 2. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek. Za tydzień – II niedziela miesiąca – składka przeznaczona zostanie na cele remontowo-inwestycyjne.
 3. Bardzo proszę o posprzątanie i przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę mieszkańców Mieczownicy strona prawa (domy i bloki za sklepem) oraz Brzozogaju.
 4. W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszli śp. Stanisław Przybylski z Giewartowa (pogrzeb odbył się w środę) i śp. Zenona Celińska z Dołów (pogrzeb we wtorek o 13.00). Zmarłych i ich rodziny polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
 5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych i troski o miejsca ich pochowania. Pamiętajmy również o miejscach zaniedbanych. Wraz z młodzieżą w sobotę 28 października podejmiemy porządkowanie zapomnianych miejsc pochówku na terenie naszej parafii. Gdyby były osoby dorosłe zainteresowane wsparciem naszych działań (pomoc w karczowaniu tych miejsc, ustawienie powywracanych nagrobków itp.) to będę ogromnie wdzięczny za okazaną pomoc. Proszę te osoby o kontakt bezpośrednio ze mną.
 6. Z tyłu kościoła wyłożone są formularze na wypominki. Wypominki na tych formularzach można składać w zakrystii i w biurze parafialnym. Istnieje możliwość złożenia wypominek jednorazowych (podczas modlitwy różańcowej poczynając od 2 listopada; można w tym przypadku sugerować dzień, w którym chcielibyśmy, aby ta modlitwa miała miejsce) lub wypominek rocznych. Modlimy się za zmarłych w niedzielę – przed każdą Mszą św., co należy zaznaczyć na składanym formularzu.
 7. W Kazimierzu Biskupim w klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny 2 października o godz. 18.00 rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary. Warto skorzystać z tej oferty lepszego zrozumienia i przeżywania swojej wiary.
 8. Zachęcam do nabywania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”, w którym przeczytamy m.in. o rozpoczynającym się synodzie i jego tematyce, o aniołach stróżach, o naszej odpowiedzialności ekologicznej, o lęku przed nędzą.